RAFTING

Bezpečné splutí řeky na raftu se zkušeným kormidelníkem.

Vodácky nejkrásnější úsek Českého ráje. Tak se dá bez nadsázky označit úsek Malá Skála - Dolánky. Doporučujeme zkombinovat splutí do Dolánek s návratem zpět na Malou Skálu po cyklostezce na koloběžkách.

nenáročné, pro celou rodinu (plavci)

4 hod

1 průvodce na raft (6 osob)

Aktivita probíhá pravidelně 

v pondělí 9:30 - 13:30

Nabízíme i možnost individuální rezervace

Splutí řeky na raftu je určeno buď pro větší skupiny osob, nebo méně zdatné vodáky, kteří chtějí mít na svém plavidle zkušeného průvodce. Na raft se vejde 3-6 osob + průvodce, nebo samostatné skupiny 4-6 vodáků. V menší skupině tuto aktivitu nedoporučujeme. I v případě, že si raft pronajmete pouze pro svou skupinu, průvodce bude vždy na blízku v jiném plavidle a bude vám poskytovat plnou podporu.

 

U břehu řeky na Vás už bude čekat průvodce s připraveným vybavením a po úvodní instruktáži s popisem nadcházející trasy budete moci společně vyrazit! Před vámi je 9 kilometrů malebného údolí, přímo v srdci Českého ráje. Na Malé Skále je pro zpestření jeden sjízdný jez, před dalším budeme společně končit.

Pro ty, kteří si chtějí aktivitu prodloužit a naplno si užít místní přírody, nabízíme možnost vrácení se zpět k autu na koloběžkách. Greenway Jizera je nově vybudovaná cyklostezka a po cestě nabízí několik možností občerstvení. 7 km zpět na Malou Skálu se dá zvládnout za hodinu, s občerstvením a zastávkami na výhledy počítejte o něco více.

 

Pro vodáky s malými dětmi, nebo spěchající zpět do Jizerek, jezdí pravidelně mezi Dolánkami a Malou Skálou vlak. Je to pouze jedna zastávka, kterou vlak zvládne za 5 minut. Z nádraží na Malé Skále jste za 15 minut zpět u svého auta.

Těšit se můžete na piknik z lokálních produktů, který je v ceně aktivity! 

raft / 6 osob

 4400 Kč

extra raft (v rámci jedné objednávky - bez průvodce)

 1500 Kč

koloběžka / osoba na cestu zpět

 150 Kč

V případě individuálních objednávek je cena vždy odvislá od počtu osob a dalších podmínek.

Cena obsahuje

  • ​průvodce vybaveného lékárničkou a vyškoleného na první pomoc

  • extra raft bez průvodce lze objednat pouze v případě, že už je objednán alespoň jeden raft s průvodcem

  • raft, pádla, vesty a barel na osobní věci

  • malé občerstvení sestavené z lokálních produktů

  • výklad místních zajímavostí a historie 

  • veškerý servis po celou cestu

Místo setkání

Malá Skála - centrální parkoviště (u infocentra)

50.6432142N, 15.1944278E

Další informace

Při splutí řeky je vždy potřeba počítat s tím, že se namočíte. Doporučujeme si proto vzít s sebou suché oblečení. Pokud máte vlastní kola či koloběžky, můžeme zajistit jejich přepravu do Dolánek. Zpět k autu se poté můžete vrátit po vlastní ose. Mapu a instrukce vám rádi poskytneme.

Do jednoho raftu se vejde maximálně 6 osob.